[BIO] Psyko Punkz

Rozmowy na temat naszej sceny HARD
Awatar użytkownika
ROoZi
Administrator
Posty: 382
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:44
Lokalizacja: Bytom
Postawił piwo: 27 razy
Otrzymał  piwo: 52 razy
Kontakt:

[BIO] Psyko Punkz

Post autor: ROoZi » 27 maja 2020, 9:50

Obrazek

Psyko Punkz początkowo byli duetem składającym się z Wietse Amersfoorta (ur. 19.07.1986) i Svena Sieperdy (ur. 5.09.1985), którzy poznali się dzięki wspólnym znajomym w 2003 roku podczas jednej z imprez w holenderskim klubie Matrixx. Szybko wyszło na jaw, że mają podobne zainteresowania, ponieważ obaj od jakiegoś czasu próbowali swoich sił w produkcji Hardstyle'u. Z tego powodu bez problemu złapali wspólny język i zaczęli wymieniać pomysłami, ale póki co łączyła ich jedynie przyjaźń. Jak sami twierdzą, zawsze mieli podobne poczucie humoru i priorytety, co dało podstawę do stworzenia dobrego duetu. Ostatecznie narodził się on w 2007 roku, kiedy to rozpoczęli prace nad pierwszym wspólnym utworem.

Dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności ich poważna kariera wystartowała błyskawicznie. Wietse bowiem w tamtych czasach pracował w sklepie ze sprzętem oraz vinylami dla DJ'ów o nazwie UDG Gear (działa do tej pory) i pewnego razu zadzwonił do nich przedstawiciel belgijskiego Dirty Workz w sprawie potencjalnej umowy sponsorskiej. Wietse wykorzystał tę rozmowę aby przy okazji zapytać o możliwość wysłania swojego dema. Rozmówca się zgodził i już 5.11.2008 roku panowie wydali swoje dwa pierwsze utwory w Dirty Workz, z którym Psyko Punkz jest związany do tej pory. Nosiły one tytuły Raise Your Hands i Hardest Heartz. Równocześnie z miejsca dołączyli do agencji bookingowej Bass Bookings, która wtedy była powiązana z labelem, chociaż obecnie już nie istnieje (razem m.in z Q-Bookings stała się podstawą do stworzenia Platinum Agency).

W ten sposób duet szybko zaczął zyskiwać popularność w Belgii, a następnie w Holandii. Panowie wydawali też kolejne produkcje, które zyskiwały coraz większy rozgłos, a utwór BassBoom został nawet wybrany najlepszym tytułem 2010 roku, przez co rok później okrzyknięto ich też najlepszymi nowymi twarzami na scenie. Z innych produkcji wartych szczególnej uwagi należy wymienić też Capital Of The Harder Styles (Bassleader 2009 Anthem), Rock Ya Attitude, Beyond Belief (Official Reverze 2012 Anthem), Psyko Foundation, Fate or Fortune (Qlimax 2012 anthem), Trippy Hippie, Love This Life, Psyko Soldier (z Villainem), We Stay Up, Drunken Masta (z Dope D.O.D.), Back Again (Official Decibel 2014 Anthem), This Is Your Life, Hit The Bong, Like A Loco, After MF czy Rise Of The Restless (The Qontinent 2016 Anthem). W tym czasie panowie wystąpili też na praktycznie wszystkich ważniejszych imprezach i osiągnęli międzynarodową popularność.

Kolejną ważną datą w karierze tego duetu jest 26.06.2016, ponieważ wtedy na scenie UV podczas Defqonu Sven i Wietse wystąpili razem po raz ostatni. Już jakiś czas wcześniej zapowiedzieli, że od tamtej pory Sven będzie zajmował się tylko produkcją, a Wietse również występami. Jako powód podano narodziny dziecka, przez co Sven wolał bardziej poświęcić się rodzinie. Później okazało się jednak, że to oświadczenie miało trochę zmylić i udobruchać odbiorców, ponieważ Wietse szybko zaczął mówić o Psyko Punkz jako swoim solowym projekcie, a Sven całkowicie zniknął. Trzeba jednak zaznaczyć, że między nimi nigdy nic złego nie zaszło, gdyż do tej pory się przyjaźnią i wydali nawet wspólne collaby już jako solowi artyści. O co więc chodziło? Dokładnie nie wiadomo, ale można podejrzewać, że panowie chcieli się rozłączyć aby móc więcej zarabiać na występach oraz mieć większą niezależność. Do tego warto zwrócić uwagę na to, że gdy Sven powrócił na scenę jako Keltek, wydawał swoje utwory w Scantraxxie, a Psyko Punk pozostał w Dirty Workz. Poza pieniędzmi różnice artystyczne też wydają się być prawdopodobnym powodem, gdyż ich obecne produkcje dość znacząco różnią się swoim stylem.

Dlatego też od 2016 roku mówiąc o Psyko Punkz mamy na myśli już pojedynczego artystę. Aby wyraźnie podkreślić rozłąkę, Wietse nawet wydał w 2017 roku album o swoim imieniu jako tytule i zdjęciu na okładce. Według niego, wszystkie produkcje na nim zawarte były już zrobione całkowicie samodzielnie. Jak jednak wspomnieliśmy, Sven po około pół roku powrócił na scenę pod nazwą Keltek, wywodzącą się z języka celtyckiego. Później też tłumaczył, że sama produkcja muzyki mu nie wystarczy, bo kiedy nie ma jak jej zaprezentować publiczności, jest to bez sensu. Można jednak przypuszczać, że to taki marketingowy zabieg, a o co dokładnie chodziło raczej się nie dowiemy. Obecnie obaj panowie sobie dobrze radzą, ich kolejne produkcje stają się bardzo popularne i na pewno nie mogą narzekać na brak bookingów. Można więc chyba uznać, że rozłam wyszedł wszystkim na dobre.

Ciekawostki:
➡ Klub Matrixx, w którym obaj panowie się poznali, od 2015 roku nie istnieje i jakiś czas temu został przerobiony na McDonald'sa. Kiedyś był miejscem kultowym, ale ze względu na rozwój i nagromadzenie eventów kluby w Holandii praktycznie wymarły. Z tego powodu jego właściciele postanowili skupić się na większych wydarzeniach, ponieważ to właśnie oni są odpowiedzialni za Emporium, XXlerator czy Dreamfields.
➡ W 2011 roku Psyko Punkz zajęli 78. miejsce w rankingu Dj Mag Top 100, a w 2012 67. pozycję. Później już się nie pojawiali na liście.
➡ W lipcu zeszłego roku Wietse poinformował, że nie dojedzie na Affection Festival bo jego samochód spłonął na autostradzie. Filmik w komentarzu.
➡ Wietse często sam nagrywa wokale do swoich utworów, co tworzy ich charakterystyczny styl.

Które ich produkcje lubicie najbardziej? A może jest jeszcze jakaś informacja, którą warto by dodać? Podawajcie też propozycje kolejnych artystów, których moglibyśmy przybliżyć.

Źródło: HardTripy

Tags:

ODPOWIEDZ