Event Bassleader

Rozmowy na temat naszej sceny HARD
Awatar użytkownika
ROoZi
Administrator
Posty: 367
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:44
Lokalizacja: Bytom
Postawił piwo: 27 razy
Otrzymał  piwo: 52 razy
Kontakt:

Event Bassleader

Post autor: ROoZi » 04 kwie 2020, 13:58

Obrazek

Bassleader to kolejna impreza, która już nie istnieje, dlatego warto poznać jej historię. Marka ta powstała w lutym 2005 roku, kiedy Bass Events zorganizowało swoje własne wydarzenie w dyskotece Highstreet leżącej w belgijskiej miejscowości Hoogstraten. Wystąpiło na nim tylko kilku artystów, ale całość cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego na trzy miesiące później zaplanowano drugą edycję. Tym razem też organizatorzy się nie zawiedli, więc postanowiono dalej rozwijać ten koncept. W tym celu przeniesiono wydarzenie do Flanders Expo i przekształcono Bassleader w doroczny event odbywający się w połowie maja. Większa powierzchnia hali pozwoliła także wystawić kilka scen - podczas pierwszej eydcji w nowym miejscu było ich 3, a w kolejnych latach 4-6. Każdej scenie przyporządkowano inny kolor, a z czasem zyskały one nazwy nawiązujące do pierwiastków chemicznych, takie jak Krypton, Nitrogen czy Neon. Od 2006 roku każda edycja Bassleadera miała też swój własnym hymn, a w latach 2008,2009,2011 i 2012 nawet po dwa - jeden Hardstyle'owy, a drugi Jump lub Hardcore. Warto też wspomnieć, że wraz z pojawieniem się większej liczby artystów HC, do organizacji wydarzenia włączyło się także Art of Dance.

Początkowo Bassleader potrafił przyciągnąć nawet 15 tysięcy odwiedzających, jednakże z czasem ich liczba zaczęła spadać. Z tego powodu w 2014 roku przeniesiono wydarzenie do Sportpaleis w Antwerpii (jedna z hal, w których odbywa się teraz Reverze), gdzie mieściła sie tylko jedna scena. Line up podzielono jednak na teamy noszące takie same nazwy, jak kiedyś sceny - całość więc swoją formułą zaczęła przypominać Hard Bass. Ponadto zmieniono też datę wydarzenia na początek listopada. Niestety jednak nowa koncepcja niezbyt pomogła Bassleaderowi i po dwóch edycjach w Sortpaleis na dobre porzucono ten koncept. Wpływ na tę decyzję mogło też mieć to, że organizatorzy chcieli bardziej skupić się na Reverze, będącym ich sztandarową indoorową imprezą. Do tej pory w sieci można znaleźć stronę internetową Bassleadera, która nie została zmieniona od 2015 roku.

Może macie jakieś wspomnienia związane z Bassleaderem lub propozycje kolejnych nieistniejących już imprez, o których warto by przypomnieć?

Źródło: HardTripy

Tags:

ODPOWIEDZ