Event IQON

Rozmowy na temat naszej sceny HARD
Awatar użytkownika
ROoZi
Administrator
Posty: 367
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:44
Lokalizacja: Bytom
Postawił piwo: 27 razy
Otrzymał  piwo: 52 razy
Kontakt:

Event IQON

Post autor: ROoZi » 04 kwie 2020, 13:59

Obrazek

IQON to outdoorowy event, który odbył się tylko raz, ale do tej pory jest z tęsknotą wspominany przez Australijczyków ze względu na całkiem dobrze oceniany hymn (Noisecontrollers - Experience The Beyond), line up składający się z prawie samych najpopularniejszych artystów oraz spektakularne endshow. Całość miała miejsce 20 kwietnia 2013 roku na torze Sydney International Dragway, a zamysłem twórców początkowo było zorganizowanie kolejnej cyklicznej imprezy w Australii, w której wciąż konkurencja na tym rynku jest niewielka. Dlaczego więc skończyło się tylko na jednej edycji?

Powodów może być kilka. Dzień wcześniej oraz przez część imprezy padał deszcz i było zimno, na co narzekało wiele osób. Ponadto woda spowodowała powstanie błota, a jego połączenie z tłumem bawiącym się na imprezie dość mocno zniszczyło trawę na torze, co nie przypadło do gustu właścicielowi, który podobno nie pozwolił na organizację kolejnej edycji. Oprócz tego deszcz spowodował też problemy ze sprzętem - szwankowało oświetlenie, ekrany LED-owe i nagłośnienie. Przerw w muzyce było kilka, a podczas seta Headhunterza muzyka ustała na tak długo, że ten po prostu usiadł na scenie i czekał aż technicy poradzą sobie z usterką. Ostatecznie jego set został nawet skrócony do około 30 minut. Ostatnim powodem mogły być finanse, ponieważ impreza się nie wyprzedała, a odwiedzający donosili, że zmieściłoby się tam jeszcze sporo dodatkowych osób. Oficjalnie Q-Dance zaś oznajmiło, że porzuca IQON aby bardziej skupić się na Defqonie.1 w Australii. Można jednak przypuszczać, że było to jedynie dyplomatyczne stwierdzenie.

Mimo wszystkich tych problemów, ogólnie ludzie uważali imprezę za udaną i docenili np. to, że na początku eventu zrobiono zdjęcie, a pod jego koniec już rozdawano wszystkim uczestnikom wydrukowane kopie. Dlatego Australijczycy pewnie bardzo ucieszyliby się gdyby IQON powrócił. Są jednak na to minimalne szanse.

Źródło: HardTripy

Tags:

ODPOWIEDZ