Thunderdome Wizard

Rozmowy na temat naszej sceny HARD
Awatar użytkownika
ROoZi
Administrator
Posty: 374
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:44
Lokalizacja: Bytom
Postawił piwo: 27 razy
Otrzymał  piwo: 52 razy
Kontakt:

Thunderdome Wizard

Post autor: ROoZi » 04 kwie 2020, 14:06

Obrazek

Wizard będący logiem Thunderdome'a powinien być Wam wszystkim znany. Wiecie jednak jaka jest jego geneza?
Całość była wzorowana na graffiti znajdującym się w Paryżu, które zostało stworzone przez osoby posługujące się pseudonimami Mode2 i Bando. Zdjęcie oryginału można zobaczyć już w książce Spraycan Art book z 1987 roku. Graffiti to zostało później wykorzystane przez Irfana, Duncana i Theo (twórców agencji ID&T) podczas organizowania przez nich imprezy o nazwie The Final Exam w 1992 roku. Sama nazwa odnosiła się do daty wydarzenia, bo miało ono miejsce krótko po zakończeniu większości egzaminów szkolnych w Holandii. 20 lat później hasło to użyto przy okazji ostatniej edycji Thunderdome'a, a dalej przy ostatnim Sensation.
Obecnego Wizarda wykonał dla ID&T Victor Feenstra, który już wtedy od dłuższego czasu zajmował się malowaniem na ścianach (np. zdobiąc żółte holenderskie pociągi). To właśnie on później odpowiadał za wszystkie okładki płyt spod znaku Thunderdome'a. Po imprezie The Final Exam nazwa przeistoczyła się w znaną markę, a oficjalnym logiem cyklu imprez został właśnie Wizard.
Warto też zauważyć, że logo ID&T (nazwa pochodzi od pierwszych liter imion założycieli, ale Theo opuścił ekipę krótko po The Final Exam) było wzorowane na zarysach znanego czarodzieja, a nie na odwrót. Tym samym logo Sensation również sięga korzeniami do loga Thunderdome'a.
Reszta to już historia.

Źródło: HardTripy

ODPOWIEDZ