Michel Pollen skopiował kick od Regaina?

Rozmowy na temat naszej sceny HARD
Awatar użytkownika
ROoZi
Administrator
Posty: 379
Rejestracja: 27 sty 2018, 12:44
Lokalizacja: Bytom
Postawił piwo: 27 razy
Otrzymał  piwo: 52 razy
Kontakt:

Michel Pollen skopiował kick od Regaina?

Post autor: ROoZi » 27 maja 2020, 9:47

Poniższy utwór jest dość przeciętny i nie zyskał dużej popularności, ale jego premiera początkowo wywołała spore zamieszanie, o czym pewnie nie wszyscy wiedzą.

Bigger Gang Bigger Guns zostało wydane na początku marca 2016 roku i od razu uwagę słuchaczy przykuł charakterystyczny kick, który był praktycznie taki sam jak ten wykorzystany przez Regaina w swoim remixie For the Street wypuszczonym w czerwcu 2015 roku. Z tego powodu większość komentarzy pod zapowiedzią na Facebooku dotyczyła właśnie zarzutów samplowania i było ich tak dużo, że autor aż postanowił odnieść się do nich osobiście.
Jak wytłumaczył, Michel Pollen - będący producentem projektu The Pitcher - był pod wrażeniem tego kicku, dlatego go odtworzył. Nie został więc wprost wycięty, ale otwarcie przyznano, że Polak stanowił tu inspirację. I nic dziwnego, bo w tamtym okresie remix For the Street cieszył się ogromną popularnością, zajął drugie miejsce w głosowaniu Q-Dance Top 100 2015, stanowił moment przełomowy dla autora i poniekąd wyznaczył pewien kierunek w muzyce, gdyż później artyści starali się kopiować ten styl. Widać to zresztą po poniższym utworze, bo podobieństwo jest widoczne nie tylko przy kicku, dlatego niektórzy zaczęli wręcz wspominać o nadchodzącej erze Regaina. Resztę już raczej znacie.Źródło: HardTripy

Tags:

ODPOWIEDZ